Blog

Cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Balkonlar, hiç şüphesiz evimizin en önemli yerleri arasında bulunmaktadır. Özellikle de, temiz hava almak ve bir kahve eşliğinde balkonda keyif yapmak sıkça tercih edilen durumlar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla balkonda rahat etmek de bu sebeplerden ötürü bir hayli önemli olmaktadır. Ev sahipleri, gerek balkonda çokça vakit geçirmek gerekse de görsel açıdan çok daha estetik olduğunu düşündüğü için balkonlarına cam taktırmaktadır.

Bu yazımızda sizlere cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili birkaç tüyo vereceğiz. Eğer cam balkon yaptırma planınızın var ise bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Şimdi arkanıza yaslanın ve yazımızı dikkatli bir şekilde okumaya başlayın…

Cam balkon yaptırırken pek çok hususa dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle, cam balkon yaptırmak istiyorsanız eğer, mutlaka balkon alanınızın yapısal özelliklerini bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Bu durumda, uygulanacak olan alanın konumu ve ölçüsü de oldukça önemli olmaktadır. Cam balkon yapacak olan uzman ekip, duruma göre sürme ya da katlamalı ürünler tercih etmelidir. Sistem yapısına ve ihtiyaca göre, tek camlı ya da çift camlı olarak uygulanabileceğini de belirtmek isteriz. Bununla birlikte, güvenliği arttırmak için de belli seçenekler bulunmaktadır. Sürme cam sistemleri veya da temperli cam sistemleri seçeneğinden birini tercih ederek güvenliği kolayca arttırma şansına sahip olduğunuzu da söyleyebiliriz.

Cam balkon yaptıracağınız firmayı seçerken de temkinli davranmanızda fayda var. Firmayı temsil eden kişilerin mutlaka alanında uzman kişiler olması gerektedir. Şayet kişiler, yapacağı işte yeterli derecede bilgi birikimine sahip değil ise bu konuda, sizlerin hem maddi hem de manevi anlamda pek çok zorluk yaşayacağınızı da belirtmek isteriz. Bu iş, ileri seviyede deneyim gerektirmektedir. Dolayısıyla da tercih edeceğiniz firmanın kesinlikle cam balkon alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

İşte iyi bir cam balkonda olması gerekenler

Cam balkon yaptırırken işi teslim edeceğiniz kişilerin tecrübeli olması gerektiğine vurgu yapmıştık. Bunun yanında, kullanılacak olan malzemelerin de son derece kaliteli olması gerektiğini belirtmek isteriz. Peki, hiç düşündünüz mü iyi bir cam balkon nasıl olmalıdır? Gelin şimdi, iyi bir cam balkonun nasıl olması gerektiğine şöyle bir göz atalım… İşte, o detaylar…

  • Öncelikle, alüminyum saflık oranının ve alüminyum et kalınlığının çok önemli olduğuna vurgu yapmamız gerekir. Et kalınlığı mutlaka 2 mm ve de üzerinde olmalıdır. Alüminyum saflık oranı ise yüzde 94 ve 95 civarı olmalıdır. Bu konuda, Türk malı olan tüm ürünleri, gönül rahatlığı ile alabileceğinizi de söylemek isteriz.
  • Camların tekerlekleri de bir hayli önemlidir. Tekerleklerin hem milleri hem de rulmanlarının çelik olması da gerekmektedir. Gövdesinde de muhakkak 2 rulman olmalıdır. Tekerleklerin paslanmaz olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.
  • Sistemin de oldukça önemli olduğunun altını çizmeliyiz. Sistemde mutlaka perde ya da ayar profili de bulunmalıdır. Bununla birlikte, su tahliye profili veya da kanalının olması da son derece önemlidir.
  • Kalite, her zaman önemlidir. Haliyle cam balkon yaptırırken de her daim kalite ön planda olmalıdır. Bu nedenle, PVC aksesuarların kaliteli olması da epey bir önemlidir.
  • Cam balkon yaptırmak isteyenler, camların mutlaka temperli olmasına da dikkat etmelidir.
  • Yapılacak her işi, uzmanına teslim etmekte de yarar var. Dolayısıyla üretim ve montaj işini, yalnızca bu konuda tecrübeli olan kişiler yapmalıdır. Bundan dolayı da, ileride başınızın ağrımaması adına, mutlaka uzman bir ekip ile bir araya gelmenizi tavsiye ederiz.
Call Now Button