Sıkça Sorulan Sorular

Burada Alüminyum ve Pimapen kapılarınız ,Kepenk ve Panjurlarınızda , Cambalkon sistemlerinde yaşadığınız sorunların cevabını görebilirsiniz.

Alüminyum ve Pimapen pencere ve kapılarda yaşayabileceğiniz sorunlardan birisi açılıp kapanmama veya tam tersi. Bu durumun bir çok sebebi olabilir bunlardan bazıları ;
İspanyolet mekanizması bozulmuştur.
Pencere veya kapı kanadı yükten dolayı salkmıştır.
Kol göbeği dağılmıştır.
Ayara ihtiyacı vardır.

Alüminyum veya Pvc Pimapen kapı pencerelerin su almasının sebeplerinden bazıları şunlardır ; Pencere ve kapılar ayarsızdır bu durumda su alabilir. Tahliye delikleri tıkalıdır veya yoktur. Doğrama ile Mermer diplerinden veya duvar diplerinde silikon deforme olmuştur.
Alüminyum veya Pvc Pimapen kapı pencerelerin rüzgar almasının sebebi açılan kanatların ayarsız olması veya contalarının deforme olmasından kaynaklanır.

Cam balkon kapanmıyor ise muhtemelen ayarlar ile alakalı ve bakıma ihtiyacı vardır. Cam balkon tekerlerinde veya kapaklarında sorun var ise değiştirilmesi gerekebilir.

Cam Balkonunuz su alıyor ise bakımlarının yapılması gerekir ayrıca Cambalkon Fitillerini değişmesi ,Eğer tahliye delikleri açılmamış ise açılması gerekir. Mevcur profil ile mermer arasında silikonlar deforme oldu ise yenilenmelidir.

Otomatik Kepenk veya panjurun Açılmama veya kapanmama gibi sorununun nedeni başlıca şunlardır ;
Kepenk veya panjurunuzun pili bitmiş olabilir.
Kepenk Kapanmıyor açık kaldı ise fotoseli arızalıdır veya motor arızalıdır.
Kumanda alıcısı arızalı olabilir.
Kepenk veya Panjurun alıcı sigortası atmış olabilir.
Lameller sıkışmış olabilir.

Mevcutta ki kepenk veya panjurlarınıza birden fazla kumanda tanıtma imkanınız bulunmaktadır. Eğer isterseniz Çoklu kumanda ile bütün panjur ve kepenklerinizi yönetebilirsiniz.

Alüminyum veya pimapen pencere ve kapılarınızı yerinde tek yönlü açılımdan , Çift açılıma çevirtebilirsiniz. Bu sayede pencere ve kapılarınız tek yöne ekstra olarak vasistas olarak kullanılıp yer kaybını önleyebilirsiniz.

Otomatik panjurlarda en çok rastlanan arızaların nedeni panjur lamellerinin altında kapatılır iken eşya saksı veya herhangi bir cisim unutulmasından dolayı arızalar meydana gelmektedir.

Panjurların askıları koptuğu taktirde açılıp kapanmayacaktır.

Lamellerin tırnaklarından ayrıldığı için açılıp kapanmaz.

Motorun arızalanmasından dolayı açılıp kapanmaz.

Motora elektrik gelmediği taktirde açılıp kapanmaz.

Kumandalı ise pili bitmiş olabilir.

Tamire mi İhtiyacınız Var?

Siz değerli müşterilerimizin sorunlarına çözümlerler sunuyoruz bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.