Blog

kapı sinekliği fiyatları

Kapı Sinekliği Fiyatları 

Kapı sinekliği fiyatları her bütçeye hitap etmektedir. Her firma farklı modellerde sineklik sunmaktadır. Bu nedenle sektör içerisinde sineklik fiyatlarında değişkenlik oluşabilmektedir. Özellikle kaliteli kapı sinekliklerini düşük bir bütçe ile almak söz konusu değildir. Kapı sinekliğinin takılacağı kapının ölçülerine göre fiyatlarda değişiklikler oluşmaktadır. Aynı zamanda şu gibi unsurlar kapı sinekliğinin fiyat rakamlarında değişikliğe sebep olmaktadır;

 • Sinekliğin rengi
 • Her sineklik tülünde aynı tel kullanılmamaktadır. Telin kalitesi ve yapısı da fiyatlara yansımaktadır.
 • Sinekliğin ebadı
 • Sineklik kasasının yapısı (alüminyum, ahşap veya plastik) fiyatlarda değişikliğe sebep olmaktadır.
 • Sinekliğin kalitesi
 • Sinekliğin modeli

Başlıklar

Kapı Sinekliği Nedir?

Kış ve yaz aylarında evlerin düzenli olarak havalandırılması gerekmektedir. Özellikle bahçeli evlerin havalandırması kişin yaşam kalitesini arttırmaktadır. Fakat her mevsimde olan böcek ve yaz aylarında sıklıkla uçuşan sinekler kapıdan veya pencereden girebilmektedir. Bu noktada ise kapı sineklikleri devreye girmektedir. Peki kapı sinekliği nedir? Farklı materyaller ile tasarlanan kapı sineklikleri, sinek ve böceklerin girmesini engeller ve kapının her açılmasında havanın sirkülasyonunu sağlar.

Kasalı yapıya sahip olan otomatik kapı sinekliği şık dizayna sahiptir. Kasa içerisine örülen teller darbeye, ateşe ve suya dayanıklıdır. Bahçe kapılarına uygulanan kapı sineklikleri sayesinde fare, böcek, sinek ve diğer haşerelerin eve girmesi söz konusu değildir. Kapıya montalanan kapı sineklikler rüzgârdan etkilenmemekte ve savrulmamaktadır. Pvc, ahşap, paslanmaz demir ve alüminyumdan üretilmektedir.

 

kapi sineklik

Kapı Sinekliği Avantajları

Kapı sineklik sistemleri dayanıklı malzemeler eşliğinde üretilmektedir. Muntazam tasarımlara sahip olan kapı sinekliklerinin kullanıcılara sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Fransız balkon kapısına sahip olan ev sahipleri için en pratik aparatlardan olan kapı sinekliği ev içerisinde bulunan hayvanları korumaktadır.

 

Dışarıda bulunan sinek ve diğer uçan böceklerin girmesini engelleyen kapı sineklikleri sayesinde balkonunuzda keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Kapı sinekliği avantajları ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Şık tasarımıyla bahçe ve balkon kapılarınıza farklı bir hava katacaktır. Bahçe ve balkonlarınızda dekor gibi durarak gözlere hitap etmektedir.
 • Sert rüzgarlarda dahi dayanıklı olan kapı sineklikleri içeriye toz ve dışarıda diğer uçuşan şeylerin girmesini engellemektedir.
 • UV etkili tülleri bulunan kapı sineklikleri zararlı ışınların içeriye girmesini önlemektedir.
 • Kullanım kolaylığı sunmaktadır.

 

Kapı Sineklik Modelleri

Bahçe, ev, klasik balkon ve Fransız balkon kapılarından içeriye giren sinek ve böcekleri önlemek için üretilen kapı sineklik sistemlerinin birden fazla modeli bulunmaktadır. Bu kapı modellerinin her biri farklı özelliklere sahip olmakla birlikte farklı tasarımlara sahiptir. Kapı sinekliği modelleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Sürgülü Kapı Sineklik Modelleri; Kullanım kolaylığı sunan sürgülü kapı sineklik sistemleri Fransız balkon tiplerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyum, ahşap veya paslanmaz metalden üretilen kasa içerisine polyester ya da fiberglas tüller örülmektedir. Kasanın alt kısmında bulunan tekerlek sayesinde sineklik sağa ve sola doğru hareket etmektedir. Dar alanlara sahip olanlara avantaj sunmaktadır.
 • Pimapen Kapı Sineklik Modelleri; En eski kapı sinekliği modellerindendir. Günümüzde çok fazla kullanılmamaktadır. Kapı gibi açılıp kapanan pimapen kapı sineklikler oldukça kolay kullanıma sahiptir. Montajında kapı şeklinde kasalar yapılır. Ardından orta kısmına tüller örülür. En son ise menteşeleri kapıya monte edilmektedir. İki yöne de açılabilen pimapen kapı sinekliğini istediğiniz taraftan açıp kapatabilirsiniz. Menteşe kısımında çoğu zaman mıknatıs kullanılmaktadır.
 • Akordiyon Kapı Sineklik Modelleri; Ekonomik açıdan avantaj sunan akordiyon kapı sinekliklerin tülü z şeklinde katlanmış yapıya sahiptir. Ortadan kenarlara ayrılarak kullanılmaktadır. Tül ve kasadan oluşmaktadır. Dikey ve yatay olarak tasarlanabilmektedir.

Kapı sinekliği fiyatları için yazımızı inceleyebilirsiniz https://otuz5.net/sineklik-fiyatlari

Diğer sineklik modellerimizi görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. https://otuz5.net/sineklik-sistemleri

Leave a comment

Call Now Button