Blog

pencere sineklik

Pencere Sineklik Fiyatları

Pencere sineklik fiyatları modellerine ve göre değişiklik gösterir. Özellikle pencere sineklik fiyat rakamlarını etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurların başında sinekliğin fonksiyonel özelliği bulunmaktadır. Tak, çıkar pencere sinekliklerin yanı sıra daha çok fonksiyonel özelliği bulunan ve kaliteli duran pencere sineklik fiyatları klasik sinekliklere göre fazla olabilmektedir.

Pencere sinekliğinin boyutu, adeti, rengi ve ebatlara fiyat rakamlarında değişikliğe sebep olabilmektedir. Çoğu sineklik kasaları plastikten üretilmektedir, fakat alüminyum yapıya sahip olan kasalı sineklikler hem uzun ömürlü olmaktadır hem de fiyatları biraz daha fazla olabilmektedir.

Başlıklar

Pencere Sineklik Avantajları

Evlerin havalandırılmasınlar etkili olan pencerelerden haşere, böcek ve sineklerin gitmemesi için ev sahipleri pencerelerine sineklik taktırmaktadır. Özellikle yaz aylarında evlerine ferah bir hava girmesini isteyen fakat böcek gibi dertlerden yakınan kişiler pencere sinekliğine oldukça önem vermektedir. Haşerelerin girmesini önleyen pencere sinekliklerin pek çok avantajı bulunmaktadır. Genel olarak pencere sineklik avantajları ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Modern ve şık tasarıma sahip olan pencere sineklikleri evinizin dış dekorasyonuna farklı bir hava kazandırmaktadır.
  • Pencere sineklikleri, pencereler açıkken de kapalıyken de kullanılabilmektedir. Sinekliğin tülü sayesinde pencereler çok fazla kirlenmemektedir.
  • Kullanımları oldukça basittir.
  • Montajı ve kurulumu pratiktir.
  • Cam gibi açılabilme kapasitesine sahiptir.
  • Pencere sinekliklerini temizlemek oldukça kolaydır. Nemli bezle dahi temizlenebilmektedir.

Pencereye Sineklik Modelleri

Pencere sineklik sistemleri şehir hayatlarında ve kırsal alanlarda oldukça önem taşımaktadır. Özellikle ormanlık alanlarda bulunan villa gibi evlerin içerisine böcekler, sinekler vb. haşereler girebilmektedir. Bunu önlemek isteyen kişiler ise pencerelerine sineklik sistemleri uygulamaktadır. Balkon pencerelerine, ev içerisindeki pencerelere ve teras pencerelerine uygulanabilen pencere sineklikleri kendi aralında birçok modele ayrılmaktadır.

Günümüzde sıklıkla kullanılan pencere sineklik modelleri arasında ise pilise (pileli) pencere sineklik sistemleri bulunmaktadır. Pileli sineklikler; Kolayca takılabilen, kasa ve tüllerden oluşmaktadır. Yatay, dikey ve duble pileli sineklik şeklinde kullanılabilmektedir.

Menteşeli pencere sinekliği sistemleri ise; Ekonomik pencere sinekliği sistemleri arasındadır. Amacını kaliteli şekilde sağlayan ve kullanım kolaylığı sunan menteşeli sineklik sistemleri apartmanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yoğun giriş-çıkış yapılan apartman ve ofis gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Stor pencere sinekliği sistemleri; Daha çok yazlık evlerde ve villalarda kullanılan stor sineklikler oldukça modern ve şık tasarıma sahiptir. Yay sistemi sayesinde kolayca açılıp kapanabilen bir sistemdir. Dikey ve duble çeşitleriyle kişilere seçenek imkânı sunmaktadır.

Sürme pencere sinekliği sistemleri; Daha çok balkon pencerelerine uygulanan sürme sineklikler çerçeveli bir tasarıma sahiptir. Çerçevesinin alt kısmında bulunan tekerlek sayesinde kasa, sağa ve sola hareket edebilmektedir. Kaliteli tül yapısına sahip olan sürme pencere sineklik sistemleri diğer  sineklik sistemlerine göre daha fazla kalitelidir.

images

Pencere Sineklikleri Nasıl Temizlenir?

Pencerelerde kullanılan sineklikler evin dış kısmında kaldığı için dış etkenlerden dolayı zaman içerisinde tozlanabilmekte ya da kirlenebilmektedir. Hijyeni sağlamak isteyen pencere sineklik kullanıcıları ise pencere sineklikleri nasıl temizlenir gibi soruları sıklıkla sormaktadır. Pencerelere uygulanan çoğu sineklik sistemleri rahatlıkla çıkabilmektedir. Kolayca çıkan ve tekrar takılabilen sineklikleri yerinden çıkarıp tül kısımlarını dikkatli biçimde deterjan olmadan nemli bez eşliğinde üzerindeki tozlar temizlenmelidir.

 

Eğer nemli bez eşliğinde temizlenmeyen ve yapışmış olan kirler varsa içme suyu ve diş fırçası eşliğinde tüller deforme edilmeden titiz biçimde temizlenmelidir. Fakat sabit olan sineklikler çıkmıyorsa pencere önünde temizleme işlemi yapılmalıdır. Temizleme işlemi yapılırken sert hareketlerle tüle zarar vermekten kaçının. Pencere sinekliğinin kasası da nemli bezle kolayca temizlenebilmektedir.

yapılırken sert hareketlerle tüle zarar vermekten kaçının. Pencere sinekliğinin kasası da nemli bezle kolayca temizlenebilmektedir.

 

Leave a comment

Call Now Button