Pimapen Tamiri Servisi, Kapı Pencere Onarımı

project02
pimapen tamiri
pvc tamiri

Pimapen Pencere Ve Kapı Tamiri

Pimapen Tamiri Hemen her evde kullanılan pimapen’lerin yıllar geçtikçe eskiyerek özelliklerinden bazılarının veriminin azaldığı görülmektedir. Bu nedenle pimapenlerin bakımının yapılması önem arz etmektedir. Ayrıca çeşitli insani veya doğal faktörler nedeniyle pimapenlerin arıza yapması ve tamir mecburiyeti gibi durumlar da karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenlerden dolayı pimapen tamiri’nin yetkin ustalar tarafından yapılması pimapenlerden alınan verimin devam etmesi açısından önemlidir. PVC Tamiri pencere ve kapı arızaları için Pimapen Tamircisi iletişime geçiniz.

Pimapen pencere ve kapılarda ki genel sorunlar;

Pimapen Tamiri Servis Fiyatları

Servis Ücret
3+1 Daire Bakım 300 ₺
2+1 Daire Bakım 200 ₺
1+1 Daire Bakım 100 ₺
Kapı İspanyolet Değişimi 175 ₺
Pencere İspanyolet Değişimi  80 ₺

Pencere Menteşe Değişimi

Pencerenin yükünün taşınmasında rol oynayan ve tutucu özelliği bulunan menteşenin kırılması veya gevşemesi halinde pencereden alınan verimin azalması, rüzgarın-suyun veya sesin evin içerisine girmesi kaçınılmaz olmaktadır. Menteşe kırılması sonucu pencerenizin düşme ihtimali olduğu gibi, menteşeleriniz artık pencerenizi taşımıyor olabilir. Bütün bu durumlar özellikle çocuklu aileler için güvenlik riski yaratabilmektedir.

Pencere menteşe değişiminde bir diğer önemli konu mevcut pencerenin rengine göre örneğin beyaz, açık kahve rengi ya da koyu kahve rengi menteşelerin seçilmesidir. Eğer evinize gelen ustalar pimapen tamiri uyumsuz renklerle yaparsa işlem sonucundan memnun olmayabilirsiniz.

Pimapen Conta Değişimi Tamiri

Pencere ve Kapıların türlerine göre monte edilen contaların, yaşanan hava koşullarına göre zamanla eskime veya zarar görme gibi etkisini yitirme özelliği bulunmaktadır. Bu durum da havanın içeri girmesi yaşanan conta eskimesinin bir sonucudur. Pimapen hava geçiriyor sorunuyla karşı karşıyaysanız, yaşadığınız sorunun nedeni pimapenlerinizdeki contalar olabilir. Bu nedenle zarar gören veya eskiyen contaların Pimapen tamiri yapılması pencerenden alınan veriminin devam etmesini sağlamaktadır. Kauçuk yapıdaki contalar değiştirilirken mutlaka sertifikalı üreticilerden alınmış kauçuk ya da suni kauçuk contalar kullanılmalıdır. Sertifikasız üreticilerin üretmiş olduğu sert contaları kullanarak tamir işlemini gerçekleştirmek pencerenin verimliliğini düşürecektir.

PVC’den Soğuk Giriyor

Cam, işlevi itibarıyla pimapenin en önemli parçasıdır. Pimapenin türüne göre kimyasal ısı camın tercih edilmesi odadaki ısının dışarıya çıkmasına engel olacak ve ısı tasarrufunu ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle yanlış cam türünün takılması, camın çatlaması gibi durumlar odada kalan ısının dışarı çıkmasına sebep olacak ve pimapenin işlevini yitirmesi neden olacaktır. PVC’den soğuk giriyor gibi bir problemle karşı karşıyaysanız, bu durum pimapeninizde kullanılan canım türüyle alakalı olabilir.

Pimapen Kapı Sarkması Tamiri

Pimapen tamiri en çok ihtiyaç duyulan yerlerden bir tanesi de pimapen kapılardır. Tıpkı pimapen pencere sarkması gibi pimapen kapılar da sarkabilmektedir. PVC’ler köşe kısımları ısıtılıp kaynatılan ürünlerdir. Bu nedenle PVC kapı sarkması olayı sıklıkla yaşanabilmektedir. Pimapen kapı sarkması özellikle pencere kapıların ön kısmından kaynaklanır. Arka kısımdaki menteşe bölüm genelde sağlam yapılıdır ve sarkmaya neden olmaz. Ancak ön kısım sabit olmadığı için cam takıldıktan sonra sarkma meydana gelebilir. Eğer pimapenlerinizin ilk yapımını gördüyseniz ustanın montaj esnasında alt kısımda ve kilit kısmının olduğu üst kısımda çarpraz takoz kullandığını görmüşsünüzdür. Bu işlem cam ile plastik olan açılır kısma şekil verme amaçlı yapılsa da zamanla koyulan takozların görevini yitirmesiyle sarkma meydana gelebilmektedir.

Bu işlemin çözümü için profesyonel tamirciler cam çıtaları söküp ekstra takozlama işlemi yaparlar.

Pimapen Tamiri Fiyatları

Müşteri gözüyle bakıldığında pimapen tamiri konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de doğal olarak fiyat konusu oluyor. Pimapen tamiri işçilik anlamında pahalı bir tamir türü değildir. Ancak tamir çeşitlerine göre ve ihtiyaç olunan malzemenin kalitesine göre fiyatların değişeceği dikkate alınmalıdır. Ayrıca birlikte çalışacağınız ustanın bu alandaki profesyonel yetkinlikleri fiyata doğrudan etki edecektir. Bazı tamircilerin piyasada yer alan sertifikasız ürünleri kullanarak tamir maliyetini düşürdüğü ancak kalitesiz bir tamir işlemi gerçekleştirdiği görülmektedir.

Pimapen tamirinde kullanılan sertifikasız ve kalitesiz malzemeler

pimapenlerinizin daha fazla zarar görmesine sebep olabileceği gibi, sık sık tamir maliyeti doğuracaktır. Bu nedenle PVC tamiri için mutlaka profesyonel ve güvenilir bir ekipten yardım alınmalıdır. Bu konuda uzun süreli tecrübesi ve yeterli referansı olan ustalar sizin için en kaliteli malzemeyi en ucuza tedarik eder ve pimapen tamir fiyatları noktasında size yardımcı olur. Sıklıkla yaşanan pimapen kapı sarkması, PVC’den soğuk girmesi gibi durumlar ve PVC menteşe değişimi, pimapen kilit sisteminin bozulması, PVC conta değişimi gibi işlemler için yanlış ve kalitesiz malzemelerin kullanılması kısa dönemde karlı gibi gözükse de uzun dönemde tamir masraflarını on kata kadar arttırabilir.

Pimapen Tamir Servisi Hizmetinden Yararlanmak İster misiniz ?

Otuz5.net işinin ehli ustaları ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermek için burada. Kaliteli ürünler ve uygun fiyat garantisi ile bir telefon kadar uzaktayız.

Call Now Button