Panjur Tamiri Servisi

panjur tamiri (1)
panjur tamiri (2)
panjur tamiri (3)

Panjur Tamiri

Panjur Tamiri Otuz5.Net , Panjur ip değişimi , Motorlu ve Elektrikli Panjur Tamiri İzmir , Buca , Konak , Balçova, Bornova , Narlıdere, Karabağlar, Çeşme, Güzelbahçe kısaca İzmir’in çoğu yerine Panjur Tamiri Servisi hizmetimiz vardır.

Işığın ve güneşin içeriye gelmesini engelleyen, dışarıdan pencerenin üst kısmına monte edilen, pvc veya alüminyumdan yapılan, kepenk gibi üsten aşağıya doğru açılan sistemin adıdır panjur. Ayrıca dışarıdan toz, suyun ve sineğin içeriye girmesini engelleyen, ısı yalıtımı konusunda da faydaları olan bir üründür. Bu faydaları göz önünde bulundurulduğunda evlerimizde ve işyerlerimizde kullanılan bir üründür. Evlerimize ve işyerlerimizin pencerelerine monte edilen panjurların bakımının yapılmaması, kullanıcı hatası veya eskimekle oluşan hasarların sonucunda “Panjurumuzun içerisinden ışık geliyor, su damlacıkları evin içerisine giriyor, evimiz yeterince karanlık olmuyor.” soruların aklınızdan geçtiğini düşünüyoruz. Bu sorunları sık sık dillendiriyorsanız panjur tamirinin ve bakımının tam zamanı.

İzmir Panjur Tamir Servisi ;

Servis Ücret
Panjur Kordon değişimi
Panjur Makas Değişimi
Panjur Motor Değişimi
Panjur Kumanda Değişimi
Panjur Lamel Değişimi

Panjur İpi Değişimi ve Tamiri

Kopan panjur ipi değişimini kendiniz yapabileceğiniz gibi profesyonel bir ustadan yardım almanız daha mantıklı olabilir. Kopan panjur tamiri için öncelikle panjur kutusu sökülerek yenisi takılmalıdır. Aşağı yukarı hareket eden plastik lamelleri yuvadan çıkartmak için alttaki alüminyum parça vidalarından sökülerek çıkartılmalıdır. Zor bir işlem olan panjur ipi değişimini bu konuda bilgisi ve tecrübesi olmayan kişilerin tek başına yapması çok zor olacaktır.

Manuel İpli Panjur Arızası Tamiri

Manuel panjur hasarlarının oluşmasında kullanıcı hataları, ürünün yanlış kurulması, ürünün uzun süre kullanılması ile birlikte ortaya çıkan sorunlar oluşturmaktadır. Kullanıcı hatalarında ise panjurun ipinin kopması, panjurun kanatlarının zorlanması gibi etmenler panjurunuzun tamirini gerektirmektedir. Panjur ipini değiştirmek için dikmede yer alan mekanizmanın açılması ve yeni bir ipin hasar görmüş ipin yerine mekanizmaya kurulması gerekmektedir.

Otomatik Panjur Arızası

Otomatik panjurun sorunlarının en önemlisi ise motorda yaşanan sorunlardır. Motorun kullanılması ve hasar görmemesi için elektrik akımının ve akım değişikliklerinin dikkatli yapılması, işin ehli olan kişiler tarafından bu işlemlerin yapılması motorun arızalanmaması için önemlidir. Ayrıca otomatik panjurda yayların da belli aralıklarla bakımının yapılmaması halinde hata verebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Panjur Arızaları ve Çözümü

Kullanılan panjurlarımızın zamanla bakımının yapılması veya oluşan hasarların tamiri için panjur tamirinin sağlıklı bir şekilde karşılanması gerekmektedir. Panjur tamirini oluşturan etmenlere baktığımızda kullanıcı hatası sonucu oluşan arazılar, zamanla eskimekten dolayı oluşan arızalar veya yanlış monte edilmesinden dolayı oluşan arızalar karşımıza çıkmaktadır. Panjurlarınızın kopan ipleri, çatlayan paletleri yazın güneş ışınlarının kışın ise soğuğun içerisine girmesine sebep olmakta bu durum da sizin için çözümlenmesi gereken sorunlar olarak karşınıza çıkmaktadır. Panjur tamiri ile ilgili olan firmalar ile iletişime geçip panjurun uzunluğuna, paletlerinizin kalitesine ve hasarın türüne göre fiyatlar alabilir, sorununuzun giderebilir ve uzun süre daha panjurunuzu sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kumandalı ve Manuel Panjur Tamir Servisi

Evinizde ve iş yerinizde ki kumandalı otomatik veya manuel panjur arızalarınız için biz Otuz5.Net Panjur Tamiri Servisi olarak buradayız.

Call Now Button