Blog

sineklik teli

Sineklik Teli Fiyatları

Sineklik teli fiyatları metre cinsine göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle sabit bir fiyat rakamıyla karşılaşmak söz konusu değildir. Pencere ya da kapı için kullanılan sineklik tellerinin boyutunun yanı sıra ebatı, modeli, rengi ve yapısı da fiyatta değişiklik sebebidir. Son derece kaliteli olarak üretilen ve ekonomik fiyatlara sahip olan pek çok sineklik teli bulunmaktadır. Her bütçeye hitap eden sineklik teli ürünleri genellikle sinekliğin üretimi için ya da sineklik telinde oluşan yırtılmalar nedeniyle satın alınmaktadır.

Başlıklar

Sineklik Teli Türleri

Sinekliğin en önemli parçası olan hatta sinekliğin ana amacını sağlayan sineklik telleri hem yaz hem de kış mevsimlerinde çok fazla talep görmektedir. Hem pencere sineklik modellerine hem de kapı sineklik modellerine uygulanan sineklik telleri sayesinde evinizi, dükkanınızı ya da ofisinizi haşerelerden koruyabilirsiniz. Fakat sineklik telleri üretildiği malzemeye ve tasarımına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Sineklik teli türleri ise şu şekildedir:

Yapışkanlı/mıknatıslı sineklik telleri; Kullanımı rahat olan ve kullanıcılara kolaylık sağlayan yapışkanlı veya mıknatıslı sineklik teli sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay biçimde takılmakta ve çıkarılmaktadır. Metal veya plastik yapılardan oluşmaktadır.

Plastik sineklik telleri; Klasik sineklik tel modellerinden birisi ise plastik sineklik telidir. Bir diğer adıyla naylon sineklik teli olarak bilinir. Yumuşak yapıya sahip olan plastik sineklik teller, diğer tellere oranla daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ekonomik açıdan oldukça avantajlıdır. Sık dokumasıyla bal peteklerine benzemektedirler.

Metal sineklik telleri;  Paslanmaz metalden üretilmektedir. Metal sineklik telleri küçük ve sık örülmektedir. Plastik teller gibi bal peteklerini anımsatan tel örgüleri sayesinde küçük veya büyük böcekler içeriye girmemektedir. Tüm sineklik teli çeşidi aynı işlevi görse de metal sineklik telleri amacını yüksek seviyelerde sağlamaktadır.

Misina sineklik telleri; Plastikten üretilen misina sineklik telleri naylon sineklik tellerine göre daha kalın yapılardadır. Genellikle kapılarda kullanılan sineklik modellerine uygulanmaktadır.

Fiber sineklik telleri; Plastikten üretilen fiber sineklik telleri güneşe ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdır.

Alüminyum sinek telleri; Alüminyumdan üretilen sinek telleri oldukça yumuşak yapılardadır. Her hava koşuluna uygun olan bu teller güneşe ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Uzun ömürlü olan alüminyum sineklik telleri zor yırtılmaktadır.

 

kapi sineklik

Sineklik Telinin Avantajları

Sineklik modellerinde kullanılan sineklik telleri insanlar tarafından merak konusu olmuştur. Sineklik telleri kişilere pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan en bilinen ve önemli olan unsur ise: dışarıda bulunan karasinek, böcek ve diğer sineklerin içeriye girmesini önlemesidir. Özellikle yaz aylarında sayılarında artış yaşanan sinekler günlük yaşamdaki konforu bozmaktadır.

Hijyen açısından da kötü olan sinekler çocukların sağlığını bozabilmektedir. Bu nedenle sineklik takmak oldukça önemlidir. Çocuk odalarında bulunan pencerelere takılması ise çok büyük avantaj sağlamaktadır. Genellikle fiberglas veya polyesterden üretilen sinek teli kullanmanın avantajları ise şu şekildedir;

  • Yüksek katlarda oturan ev sahiplerinin sahip olduğu çocuk veya evcil hayvanların pencereden düşmesi olası durumlardandır. Fakat sinekliklerde bulunan sineklik telleri oldukça dayanıklıdır. Bu sayede çocukların veya hayvanların düşme riski azalmaktadır.
  • Kimyasal maddeler içermeyen sineklik telleri insanlar açısından zararlı değildir. Sağlığa zararı bulunmayan bu teller organik biçimde üretildiği için boya akıntısı gibi sorunlarda teşkil etmemektedir.
  • Müşterilerin en fazla önem verdiği unsur ise sineklik tellerinin hijyenidir. Sineklik tellerinin temizlenmesi oldukça kolaydır. Üzerinde oluşan tozları nemli bez eşliğinde kolayca temizleyebilirsiniz.
  • Bahçe kapılarından içeriye giren fareleri önleyen sineklik telleri değişimi de oldukça kolaydır. Özellikle zaman içerisinde yıpranan telleri sinekliğin köşelerinde bulunan mandallar sayesinde kolayca değiştirebilirsiniz.

Sineklik Fiyatları için yazımızı inceleyebilirsiniz https://otuz5.net/sineklik-fiyatlari

Diğer Sineklik Modelleri için yazımızı ziyaret edebilirsiniz https://otuz5.net/sineklik-sistemleri

Leave a comment

Call Now Button