Cam Balkon Kapatma Modelleri

Cam Balkon Kapatma Fiyatları Modelleri 2022

Balkon Kapatma ve Modelleri İzmir’de bulunan firmamızın üretimini yaptığı Katlanır Cam Balkon  Kapatma ve Sürme Cam balkonda büyük indirim fırsatını yakalayın. Balkon ve teraslarınızı yaşam alanına çevirmek mi istiyorsunuz o halde doğru yerdesiniz. İhtiyacınıza uygun olan model seçeneklerimiz ile İzmir’ Cam Balkon üretimimiz ile siz değerli müşterilerimize uygun fiyat kaliteli hizmet veriyoruz.

Balkon Kapatma Modelleri ve Fiyatları 2022

Balkon kapatma modelleri ve fiyatları 2022 kapsamında olan soru sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Balkonlarına dekorasyon açısından farklılık katmak isteyen kişilerin tercih ettiği ilk sistemlerden birisi ise balkon kapatmadır. Peki balkon kapatma modelleri ve fiyatları nelerdir? Balkon kapatma sistemleri içerisinde pek çok model bulunmaktadır. Bu modellere göre ise fiyatlarda farklılıklar gözlemlemek mümkündür.

Balkon Kapatma Sistemleri

Yoğun şehir hayatı her geçen gün zorlayıcı olmaktadır. Bu nedenle kişiler sahip oldukları mülklerini kendilerine özel kılmayı çabalamaktadır. Balkon kapatma sistemleri ise kişilerin kendilerine ait olan mekanların daha kişisel hale getirmesini sağlamaktadır. Sistemde cam kapatmalar kullanılmaktadır. Camlar balkonun amacını kısıtlamadan alana ferahlık ve hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Balkon kapatma sistemlerinde kullanılan cam materyalleri ise özel yapıdadır. Alüminyum veya farklı materyallere sahip olan çerçeveleri ve ray sistemleri sayesinde balkona uygulanan cam kapatma sistemleri daha kullanışlı bir hal alır. Rahatlıkla hareket ettirilen Katlanır Cam balkon sistemleri katlanabilen tasarıma sahiptir. Bu sayede geniş veya dar balkonlarda yer kaplamamaktadır. Özellikle dar balkonlarda avantaj sağlayan camlama sistemleri ise 2021 senesinde çok fazla talep görmüştür.

Balkon Kapatma Sistemlerinin Avantajları

Teras katlarında ya da apartmanlarda sıklıkla kullanılan balkon kapatma sistemlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bir haber olan kişiler ise dekorasyon amaçlı yapıldığını düşünmektedir. Elbetteki estetik görüntüsüyle dekorasyon açısından da tercih edilebilmektedir. Peki avantajları nelerdir? Balkon kapatma sistemlerinin avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Mükemmel Yalıtım Sistemi; Yaz aylarında balkonlarda vakit geçirmek çoğu zaman bunaltıcı olabilmektedir. Fakat balkonlara uygulanan cam balkon sistemleri yalıtım avantajı sunarak balkonun daha serin olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kış aylarında da uyguladığı yalıtım avantajı sayesinde balkon ve evin içerisi daha sıcak olmaktadır.
 • Balkonları Daha Kullanışlı Bir Hale Getirir; Balkonlara, kapatma sistemi uygulanmadığı vakit kış aylarında kullanmak neredeyse imkansızdır. Fakat balkona kapatma sistemi yapılarak alan kullanımı çoğalır. Özellikle içerisine şömine gibi unsurların eklenmesiyle birlikte kış aylarında balkonda zaman geçirmek mükemmel olacaktır.
 • Toz Gibi İstenmeyen Maddeler İçeri Girmez; Balkonların açık olmasıyla rüzgârlı havalarda evin içerisine ve balkona istenmeyen maddelerin girmesi kaçınılmazdır. Özellikle yağmurlu günlerde balkonlarda tozlanma ve çamurlanma gibi durumlar söz konusudur. Balkon kapatma sistemlerini uygulayarak istenmeyen maddelerin içeriye girmesini engelleyebilirsiniz.
 • Dekorasyon Açısından Estetik Bir Görünüm; Son dönemlerde apartmanların dış görünüşünde dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle insanlar her zaman daha hoş bir apartmanda yaşamayı tercih etmektedir. Balkon sistemlerinde bulunan camların estetik tasarımları ise apartmanları daha hoş göstermektedir. Estetik açıdan apartmanı bir üst kademeye taşıyacak balkon sistemleri ise oldukça kullanışlıdır.

Balkon Kapatma Modelleri

Yağmur, rüzgâr, kar ve diğer olumsuz hava koşullarından etkilenme oranlarını düşüren balkon kapatma sistemleri evlerde sıklıkla yapılmaktadır. Evlerin yanı sıra ofis balkonlarına ve dükkân balkonlarına da uygulanmaya başlanan Teras kapatma sistemleri teknolojinin gelişmesiyle dönüşmeye başlamıştır. Bu teknolojik dönüşme sayesinde modeller fazlalaşmaktadır. Genel olarak uygulanan balkon kapatma sistemleri modelleri ise şu şekildedir;

1.Pimapen Model Cam Balkon Sistemi; Klasik cam balkon sistemlerine oranla pimapen sistemi ısıyı daha iyi hapsetmektedir. Balkonlarının pencere görünümünü almasını isteyen ev sahiplerinin sıklıkla tercih ettiği balkon kapatma sistemlerindedir. Ekonomik açıdan avantaj sunar.

 1. Katlanır Cam Balkon; Pencere gibi kullanılabilen ve pencere gibi açılıp kapanan katlanır cam balkon sistemi genellikle apartmandaki orta katlarda tercih edilmektedir. Temizlenmesi kolay olan katlanır cam balkon kapatma sistemi hijyene önem veren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Katlanır cam balkonların kendi aralarında da modelleri bulunmaktadır.
 2. Sürgülü Cam Balkon Sistemi; Geniş balkonlara sahip olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği sürgülü cam balkon sistemi raylı fonksiyonel özelliğine sahiptir. Raylı sistemi sayesinde ise yer kaplamadan sağdan sola veya soldan sağa doğru kolayca sürüklenerek açılıp kapanmaktadır. Homeofis ve ofislerde de sıklıkla kullanılan sistemlerdir. Estetik tasarımıyla hoş bir dekorasyona sahip olan sürgülü cam balkon kapatma sistemleri görüntüye önem verenler için ideal seçimdir.
 3. Isıcamlı Cam Balkon Sistemi; Yalıtım özelliği sunan ısıcamlı cam balkon sistemi kışın balkonlarını kullanmak isteyen kişiler için ideal balkon kapatma sistemlerindir. Diğer cam balkon sistemlerine oranla beş kat daha fazla yalıtım sağlamaktadır.
 4. Panoramik Cam Balkon Sistemi; Balkonlarını boydan boya cam yaptırmak isteyen kişilerin tercih ettiği panoramik cam sistemi diğer balkon kapatma sistemlerine oranla daha maliyetli olmaktadır. Bunun yanı sıra şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bu cam kapatma sistemleri oldukça kaliteli ve modern bir tasarıma sahiptir.

Balkon Kapatma Fiyatları

Cam Balkon Sistemleri ve Fiyatları
Cam Balkon Sistemleri ve Fiyatları

Olumsuz hava koşulları nedeniyle, balkonu daha kullanışlı hale getirmek için veya şık bir apartman görüntüsünü sağlamak amacıyla uygulanan balkon kapatma modelleri her geçen gün popüler hale gelmektedir. Ev sahipleri tarafından dikkatleri çeken cam balkon tasarımları oldukça kullanışlıdır. Pek çok avantaja sahip olan balkon kapatma sistemlerinin fiyatları ise merak konusudur. Balkon kapatma sistemleri fiyat rakamları her ev ve firmaya göre değişmektedir.

Ayrıca balkon kapatma fiyatları belirlenirken birden fazla kriter göz önünde bulunmaktadır. Bu kriterler ise;

 • Balkon için tercih edilen kapatma sistemleri,
 • Kapatma sisteminin uygulanacağı balkonun uzunluğu,
 • Tercih edilen modelde uygulanacak renk,
 • Seçilen kapatma sistemi dahilinde bulunan; Ses yalıtımı, akustik ses yalıtımı, ısı, rüzgâr girişimini önleyen özellikler,
 • Kanatlı ya da sürmeli kanat açılma gibi modelin fonksiyonel özellikleri

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon modellerinde balkon ölçünüze göre camlar eşit bir şekilde ölçülendirilir. Balkon camları birbirine kullanılan alüminyum fitil ve plastik fitil ile birleşir. İlk açılan kanat camıdır ve diğerleri onun yönüne sürerek üstüne katlayarak yaslarsınız. Bu model Katlanır Cam adını alma sebebi budur. İzmir bölgesinde en çok tercih edilen Cam Balkon Kapatma sistemi Katlanır Cam Balkondur. Ev ve iş yerlerinize uyguladığınızda yaz ve kış aylarında kullanabilir ayrıca dış cephe de güzel görünüm ortaya çıkartır.

Katlanır Cam Balkon sistemlerimizi görmek için tıklayın.

izmir Katlanır Cam Balkon

izmir Katlanir Cam Balkon

İzmir Katlanır Cam Balkon

izmir Katlanir Cam Balkon

Sürme Cam Balkon

Sürme Cam Balkon sistemleri genelde cafe restoran gibi iş yerlerinde Teras Kapatmalarda kullanılır. Tercihe göre yaşam alanlarında uygulanabilir. Sürme Cam Balkon modelleri Eşikli ve Eşiksiz olarak ikiye ayrılır. İş yerinize veya evinize hangisi uygun ise ona göre projelendirilir.

Eşiksiz Sürme Cam Balkon genelde üzerinden geçildiği ayak takılmasını önlemek amacı ile ön plana çıkar. Eşik yüksekliği 5 mm’ dir Kapı olarak kullanılabilir.

Eşikli Sürme Cam Balkon ise parapet duvar üstüne uygulanır eşik yüksekliği 5 cm gelmektedir. Giriş çıkışlarda eşiğe ayak takılabileceği göz önüne alınır ise kapı olarak kullanmak mantıklı değildir.

Sürme Cam Balkon Kapatma sistemlerimizi görmek için tıklayın.

İzmir Eşikli Sürme Cam Balkon

Izmir Esikli Surme Cam Balkon

İzmir Eşiksiz Sürme Cam Balkon

Izmir Esiksiz Surme Cam Balkon

Eşiksiz Sürgülü Cam Balkon

Esiksiz surgulu cam balkon izmir

Cam Balkon Nedir?

Cam Balkon Tarihçesi ilk defa Finlandiya’da katlanır ve sürgülü cam olarak üretilmeye başlanmıştır. O zamanlar Cam balkondan beklenti kuşları balkondan uzak tutmaktı. Bütün yük alt rayda iken gelişen teknoloji ile alt ve üsten taşımalı, üsten taşımalı ve motorlu cam kapatma üretildi. Türkiye’de 1996 yılında Ankara da ilk üretime başlandıktan sonra zamanla Türkiye de çeşitli modeller ile karşımıza çıktı. İzmir 1998 yılında Katlanır Cam Balkon ile tanıştı iş yerleri ve evlerde aktif şekilde kullanılmaktadır.

Cam Balkon Modelleri

Cam Balkon sistemleri evinize ve mekanlarınıza değer katar. İzmir Cam Balkon konusunda uzman firmamızın imalatımız olan Katlanır Cam Balkon ve Sürme Cam Balkon modellerini uygulamaktayız. Cam kapatma yaptırmanızın evinize bir çok artısı bulunmaktadır. En büyük artısı ses ve ısı izolasyonudur ve balkonunuzu tozdan yağmur suyundan korur.

Cam Balkon Renkleri

Cam balkon için standart renk seçenekleri mevcuttur. Cam ve Profillerde özel renk tercih edebilirsiniz bu durumda maliyet %20 artacaktır. Cam balkon rengi seçilir iken dış cephe görümü için binanın standartlarının dışına çıkmamak gerekir.

Cam renkleri;

Cam Balkon Cam Renkleri Izmir
Cam Balkon Cam Renkleri
 • Şeffaf Cam
 • Füme Cam
 • Bronz Cam
 • Yeşil Cam
 • Mavi Cam

Cam Balkon Profil Renkleri;

Cam Balkon Profil Renk Katalogu
Cam Balkon Profil Renk Kataloğu
 • Eloksal
 • Bronz
 • Antrasit & Diğer özel renkler

Cam Balkon Faydaları

Balkon kapatmayı sadece görsellik olarak nitelendirmek doğru bir düşünce değildir. Evinize yaptıracağınız Katlanır Cam Balkon sayesinde ekstra yaşam alanına sahip oluyorsunuz.

Cam Balkon Avantajlari
İzmir Cam Balkon Avantajları
 • Isı kaybını önler ve izolasyon sağlar.
 • Ses izolasyonu. Dışarıdan gelen sesleri içeri, içeriden çıkan sesleri dışarı vermez.
 • Toz ve pisliği içeri almaz.
 • Yağmur suyunu balkona almaz.
 • Renkli cam ile dışarıdan içerinin görünmesi engellenir.

Arıza ve bakım için Cam Balkon Tamiri ve Fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz https://otuz5.net/servis/izmir-cam-balkon-tamiri

Cam Balkon Fiyatları

Evinizin balkonunu veya iş yerinizin Teras Kapamasını yaptıracaksınız, Cam Balkon Fiyatları hakkında arayışa girdiniz tek yapmanız gereken ölçünüzü iletmek sizleri bilgilendireceğiz.

Teras ve Balkon Kapatma fiyatları metre kare olarak hesap edilir. Burada tercih edeceğiniz modele göre Katlanır Cam Balkon Fiyatları veya Sürme Cam Balkon Fiyatları farklılık gösterir.

Cam balkon modelini seçtikten sonra kullanılacak profil camın rengi ve metrekaresi Cam Balkon Fiyatlarını etkilemektedir. 10 M2 balkon ortalama 12000 TL ile 16000 TL arasında fiyat değişir.

İzmir Cam Balkon Fiyatları için bizimle iletişime geçip ölçünüze göre fiyat alabilirsiniz.

Cam Balkon Metrekare Fiyatları 2022

Modeli Cam Rengi Fiyatı (M2)
Gold 8 mm Katlanır Şeffaf 1275 TL
Gold 8 mm Katlanır Renkli 1350 TL
Gold Isıcamlı Cam Balkon Şeffaf 2175 TL
Gold Isıcamlı Cam Balkon Renkli 2250 TL
Vizyon Isıcamlı Katlanır Şeffaf 1050 TL
Vizyon Isıcamlı Katlanır Renkli 3150 TL
Gold Sürme Cam Balkon Şeffaf 1800 TL
Gold Sürme Cam Balkon Renkli 1950 TL

Sineklik Sistemleri Fiyatları ve Modelleri İzmir

İzmir ve çevresinde Otuz5.Net olarak  Katlanır Cam Balkon ve Sürme Cam Balkon yapmaktayız. İmalatını yaptığımız Balkon Kapatma Fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button