Blog

katlanır cam balkon

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon, temperli cam kanatların sürülerek birbiri üzerine katlanan sisteme denir. Fonksiyonel ve özel yapılarda hazırlanan katlanır cam balkonlar özellikle kışın balkon keyfini sunmanızı sağlamaktadır. Modern bir sisteme sahip olan bu sistemdeki camlar katlanarak bir yerde toplanmaktadır. Balkonların haricinde ise; restoran, cafe ve bürolarda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Şık tasarıma sahip olan bu camların montajı ise oldukça basittir. Estetik görüntü sağlayan katlanır cam balkonlar mekanın görüntüsünü bozmamaktadır.

Aksine hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Üst taraftan askılı biçime sahip olan camların kalındığı 10 mm boyutlarındadır. Sistem içerisindeki kapı sayesinde camlar tek, tek açılabilmektedir. Alüminyum, ahşap veya Pvc yapısına sahip olan katlanır cam balkonlar oldukça dayanıklıdır. Montajı kolay olan katlanır cam balkon sistemleri talep etmeniz durumunda personellerin balkon ölçülerinizi almakla birlikte uygulanmaya başlanmaktadır. Dilediğiniz renkte dilediğiniz katlanır cam balkon sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Başlıklar

Cam Balkon Avantajları

İlk kullanımı ve icadı Finlandiya’da olan katlanır cam balkonlar ülkemizde de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle günümüzde neredeyse her teras ve balkonlarda gördüğümüz katlanır cam balkonlar apartmana şık bir görüntü sağlamaktadır. Katlanılabilir özelliğiyle apartman sakinleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Balkonların iç kısımlarını olumsuz hava koşullarından koruyan katlanır cam balkon avantajları ise oldukça fazladır. Bu avantajlar ise;

 • Her mevsime uygun şekilde tasarlanmaktadır. Yaz aylarında kolayca açılabilen camlar kış aylarında kapatılarak olumsuz hava koşullarından korumaktadır.
 • İcat edildiği zamandan günümüze tasarımında farklılıklar oluşmuştur. Özellikle modern bir tasarıma sahip olan katlanır camlar çoğu zaman estetiğe önem verenler tarafından tercih edilmektedir.
 • Temperli yapısı olan camların kırılması veya çatlaması durumunda küçücük parçalara ayrılmaktadır. Bu sayede kişilerin zarar görmesini engellemektedir.
 • Dayanıklı yapıya sahip olan katlanır cam balkonlar sert rüzgara karşı oldukça dirençlidir.

 

Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatlari
Balkon Kapatma Sistemleri ve Fiyatları

Katlanır Cam Balkon Kullanım Amaçları Nelerdir?

Balkonları daha işlevsel hale getiren ve şık bir görüntü sağlayan cam balkon sistemleri son dönemde herkes tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Hoşça vakit geçirebileceğiniz balkona sahip olmanızı sağlayan katlanır cam balkon sistemleri farklı renk ve yapılara sahiptir. Çeşitlilik olarak fazla olan katlanır cam balkonların kullanım amaçları insanlar tarafından merak konusu olmuştur. Peki katlanır cam balkon kullanım amaçları nelerdir? Katlanır cam balkonların pek çok kullanım amacı bulunmaktadır. Bunlar ise;

 • Ses/Gürültü izolasyonu; Balkonlarda kullanılan katlanır camlar ses yalıtımı sağlamaktadır. Bu sayede şehrin gürültüsünü evinizde hissetmezsiniz.
 • Alan Tasarrufu; Katlanan cam balkonlar yer kaplamamaktadır. Özellikle dar balkonlara sahip olanların sıklıkla tercih ettiği balkon kapatma sistemlerindendir. Balkonlarınıza uyguladığınız cam sistemler sayesinde balkonunuzu her mevsim kullanabilirsiniz.
 • Yağmurun İçeri Girmesini Engeller; Kaliteli ve dayanıklı yapısı sayesinde şiddetli yağmurların dahi içeriye girmesini engeller.
 • Enerjide Tasarruf Sağlar; Şiddetli rüzgara karşı oldukça dirençli olan cam balkon sistemleri sayesinde eviniz daha sıcak olur. Bu sayede enerji tasarrufu sağlarsınız.
 • Kışın Balkonunuzu Kullanışlı Hale Getirir; Balkonlar açık yapılara sahip alanlardır. Bu nedenle kış ve sonbahar aylarında kullanmak söz konusu değildir. Fakat uygulanan  cam balkon sistemi sayesinde kışın eşsiz manzaralar eşliğinde balkonunuzda kahve içebilirsiniz.
 • Estetik Bir Görüntü Sağlar; Modern ve şık tasarımlarıyla apartman veya konutlarınızın dış cephesine daha şık bir görünüm kazandırır.
 • İstenmeyen Toz ve Kirlerin İçeriye Girmesini Engeller; Rüzgar etkenli olan toz ve uçuşan diğer atıklar cam sayesinde içeriye giremez.
 • Perde Desteği Sağlar; Koyu renklerde olan camlar dışarıdan içeriyi görünmesini zorlaştırır. Bu sayede perde takmanıza gerek kalmaz.

Cam balkon modelleri ve fiyatları için buradan tıklayabilirsiniz. https://otuz5.net/cam-balkon-kapatma-modelleri

 

Leave a comment

Call Now Button