Blog

katlanır cam balkon fiyatları

Katlanır Cam Balkon Fiyatları 

Katlanır cam balkon fiyatları balkon kapatma sistemlerinin kullanımında artış görüldüğünden beri merak konusu olmuştur. Katlanır cam fiyat rakamları belirlenirken, balkonun genişliği ve yüksekliği baz alınarak metrekare göz önünde bulundurulur. Firmanın sunduğu kaliteli veya kalitesiz sistemlere göre de fiyatlarda farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Ev sahipleri çoğu zaman düşük fiyatlı katlanır cam sistemi uygulamak istediğinde kalitesiz cam sistemleriyle karşı karşıya kalmaktadır.

Kalitesiz katlanır cam sistemleri uygulandığı vakit ev sahiplerine tehlike arz edebilmektedir. Kalitesiz katlanır cam balkon sistemlerinde genellikle kolay kırılabilen ve su sızdıran özellikler mevcuttur. Bu nedenle sadece fiyat performansına önem vermemek gerekmektedir.

Başlıklar

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Son yıllarda çoğu ev ve ofislerde sıklıkla tercih edilen sistemlerden birisi ise katlanır cam  sistemleri olmaktadır. Özellikle yazlık evlerde sıklıkla görülen katlanır cam sistemleri balkonlara ferah bir görüntü sağlıyor. Estetik açısından hem iç hem de dış cepheye hoş görüntü sağlamaktadır. Modern tasarımlarıyla ve basit kullanımıyla herkesin sahip olmak istediği bu sistemler her mevsimde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Genellikle geniş mekanlarda kullanılan katlanır cam balkon sistemleri dar alanlarda da kullanılabilmektedir. Bir yerde katlanarak toplanma özelliği sayesinde yerden tasarruf sağlamaktadır. Balkonların kullanımını daha zevkli bir hale getiren bu sistemlerin temizliği de oldukça kolaydır. Özellikle yeni bir balkon dekore edecekseniz şık görünün katmak amaçlı katlanır cam balkonları tercih edebilirsiniz. Raylı bir sisteme sahiptir. Raylı sistem üzerinde kolayca yukarıya ve aşağıya doğru hareket edebilmektedir.

Fonksiyonel özellikleri kullanıcılara oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Kanatların genişliği genel olarak 50 ile 60 cm arasında olmaktadır. Cam kanatların ağırlığı ise 30 kg’dır. İki üstte ve iki altta olacak şekilde yerleştirilen tekerleri sayesinde kullanım kolaylığı üst seviyededir. Kilit sistemleri bulunan katlanır cam balkonlar ev sahiplerine güven arz eder. Hırsızların içeriye girmesini önlemek için uygulanan kilit sistemleri müşterinin isteği üzerine gerçekleşmektedir.

 

784020a26cffd46331e0d87c96d1697c1585114870

Katlanır Cam Montajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Evin normal iç mekanları haricinde bulunan balkonlar hava sirkülasyonunu sağlamak amacıyla büyük önem arz etmektedir. Fakat kişiler açık balkonlarını her mevsimde rahatlıkla kullanabilmek için cam balkon sistemini yaptırmaktadır. Pek çok çeşide ayrılan cam balkon kapatma sistemleri arasında en fazla tercih edilen model ise katlanır cam balkonlardır. Balkonları odaya çeviren bu sistem kullanışlı olmasının yanı sıra konforlu bir alan hizmeti sağlamaktadır. Fakat katlanır cam balkon sistemlerinin montajı oldukça önemlidir.

Profesyonelce yapılmayan montajlar tehlike arz etmektedir. Bu nedenle katlanır balkon montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Peki cam balkon montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

  • Katlanır balkon sistemlerinin üst kasa bölümünün balkondaki üst mermere son derece dayanıklı şekilde sabitlenmesi gerekmektedir.
  • Katlanır balkon sistemleri yapılmadan önce iş güvenliğine önem vermek gerekmektedir. Yüksek apartmanlara uygulanan katlanır cam balkonların montajını bu alanda deneyimli ve profesyonel kişilerin yapması gerekir. İş güvenliği materyalleri kullanılmalı ve ilk montaj aşaması sabitleme olmalıdır.
  • Kasaların sabitlenme işlemleri titiz biçimde yapıldıktan sonra tekerlekli kanatların montajı yapılmaya başlanmalıdır.
  • Frenlerin sabitlenmesine önem vermek gerekir. Özellikle frenler sabitlendikten sonra bir kaç kez uygulamalı denemeler yapılmalıdır.
  • Montajı biten  cam balkon sistemlerinin kontrolü yapılmalıdır. Kontrol sürecinde karşılaşılan hatalar var ise göz önünde bulundurularak giderilmelidir.
  • Montajın sonunda uygulanan silikon işleminin gelişi güzel biçimde yapılmaması gerekmektedir.
  • Montajı biten cam balkon sistemi kullanımı hakkında bilgiler alınmalıdır.

Tüm balkon kapatma sistemleri ve fiyatları için tıklayın. https://otuz5.net/cam-balkon-kapatma-modelleri

Leave a comment

Call Now Button