Blog

pimapen tamicisi

Pimapen Tamircisi

Pimapen tamircisi zaman içerisinde kırılan PVC yapıdaki cam ve kapıları tamir etmek için hizmet vermektedir. Yaşam alanlarımızın havalandırılmasında en önemli faktör olan pencereler çoğu zaman arızalanabilmektedir. Bunun yanı sıra ev içerisinde bulunan PVC yapılı kapıların kolunda veya herhangi bir kısımında sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunları gidermek için pimapen tamircileri profesyonel şekilde hizmet vermektedir.

Pimapen tamircilerinin sıklıkla karşılaştığı kapı ve pencere arızaları ise şu şekildedir;

 • PVC yapıdaki pencerelerin kollarının sert darbe alması veya sert bir şekilde açılması gibi nedenlere bağlı olarak kullanım hatasından dolayı arızalar oluşmaktadır. Bu arızalarda çoğu zaman pencere kollarının değişmesi gerekebilmektedir.
 • PVC kapılarda sıklıkla karşılaşan bir durum ise kapı kilidinin göbeğindeki hasarlardır. Zaman içerisinde aşınan kilit göbeği kullanılmayacak hale gelebilmektedir.
 • PVC pencereler kalitesiz şekilde üretilip montajının tam anlamıyla yapılmamasına bağlı olarak menteşelerde kırılmalar söz konusu olabilmektedir. Menteşenin kırılmasıyla pencerenin kullanılması ise oldukça zorlayıcıdır.

64283ed2aaf2478036b37f8aba138da8

Başlıklar

PVC Tamircisi

Pimapen kapı ve pencerelerin arızalarını gidermesini ve bakımını sağlayan pvc tamircisi kapsamında hizmet veren firma sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle pvc kapı ve pencerelerin avantajlarının artmasıyla kişiler evlerindeki kapı ve pencerelerini pvc olarak değiştirmektedir. Fakat bakımı yapılmayan pvc kapı ve pencereler zamanla arızalanmaktadır.

Bu arızaları önlemek için kış ve yaz olacak şekilde periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Yapılan bakımlar sayesinde büyük arızaların yaşanmasını engelleyerek ev sahiplerine ekonomik açıdan avantaj sunmaktadır. Ayrıca bakımı yapılan pencere ve kapıların pek çok avantajı oluşmaktadır. Peki pvc tamircilerinin sunduğu kapı ve pencere bakımının avantajları nelerdir?

 • Bakımı düzenli olarak yapılan pencerelerin kenarlarında oluşacak arıza veya hasarlar büyümeden çözülmektedir. Bu sayede kış aylarında oluşacak rüzgar nedeniyle soğuk hava içeriye girmemektedir.
 • Pvc pencere ve balkon kapılarının bakımı düzenli şekilde yapıldığı vakit yağmur ve kar gibi olumsu hava koşullarında içeriye su girme durumu söz konusu değildir.
 • Camlarda terleme durumu oluşmaz.
 • Kaliteli ve bakımı yapılan pencereler dışarıdaki yüksek gürültünün içeriye girmesini engeller.
 • Soğuğun girmesini engelleyen bakımı yapılmış pencere ve kapılar sayesinde doğalgazdan %20 oranında tasarruf sağlarsınız.
 • Pencereleriniz bakımı yapıldıkça daha uzun ömürlü olurlar.
 • Isı yalıtımını daha iyi sağlar.
 • 5ae6852dd6f285f9d46f914a3d880748 1

Pencere Pimapen Tamircisi

Evlerdeki pencerelerin önemi oldukça büyüktür. Dışarıdaki gürültüyü azaltan ve günlük yaşantı kapsamındaki hava sirkülasyonunu sağlamaktadır. Evlerdeki görevi büyük olan pencereler pvc ya da ahşap yapılardan üretilmektedir. Uzun yıllarca kullanılan ve dayanıklı olan pvc pencereler ise sıklıkla tercih edilmektedir. Pimapen pencereleri yüksek kalitede yalıtım sağladığı içinde müşterilerin ilk alternatifi olmaktadır.

Pvc malzemeleriyle üretilen pencere sistemleri her ne kadar uzun ömürlü olsada zaman içerisinde aşınabilmekte ve arızalanabilmektedir. Pencere kolunda sarkma, menteşesinde arızaların oluşması ve plastik takozlarında kırılma gibi durumlar PVC pencerelerinde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu gibi durumlarda ise pencere pimapen tamircisi tarafından arızaların giderilmesi gerekmektedir. Pencere tamir kapsamında hizmet veren profesyonel personeller ise tamir işlemi için şu aşamaları uygulamaktadır;

 • Firmalardan pencere tamiri için talep oluşturduğunuz vakit pimapen servis personelleri adresinize gelmektedir. Gelen servis personelleri arızanın tespitini yapmaktadır.
 • Yapılan kontroller sonrasında çözüm odaklı arıza giderme planlaması oluşturulmaktadır. Planlama dahilinde pencere değişimi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.
 • Arızanın giderilmesi için uygulanacak tamir planlaması ve fiyat listesi müşteriye aktarılmaktadır. Müşterinin onayıyla arıza giderilme işlemleri gerekli ekipmanlar eşliğinde yapılmaktadır.

Arızaların oluşmasından önce pencerelere bakım yapılması önemlidir. Özellikle profesyonel ve bu alanda yıllarca hizmet veren firmalar tarafından hem bakım hem de arızalar için anlaşmalar sağlayabilirsiniz.

Kapı Pimapen Tamircisi

Kapılar kullanıldıkça ayarlarında bozulma veya farklı arızalarla karşılaşmak söz konusu olabilmektedir. Kapıların kolunda, kilit kısımlarında ve kenarlarında oluşan arızalar kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Özellikle kapıların çok fazla kullanılması halinde sarkma durumu olur. Sarkma nedeniyle kapıların açılıp kapanması epey zorlayıcı bir hal alır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına pvc kapıların üzerine havlu, elbise veya askılık gibi şeyleri yerleştirmemeye gayret gösteriniz.

Eğer kapılarınızda sarkma ve çeşitli büyük arızalar oluştuysa kapı pimapen tamircisi kapsamında hizmet veren pimapen tamir firmalarından destek alabilirsiniz. Bu firmalar kapıların tamirini analiz ederek gerekli ekipmanlar eşliğinde gerçekleştirmektedir. Oluşan arızalar profesyonel şekilde giderilmediğinde kapı değişimi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Pimapen tamir fiyatları için https://otuz5.net/servis/izmir-pimapen-tamir-servisi#pimapentamirfiyatlari 

Leave a comment

Call Now Button