Blog

sürgülü sineklik

Sürgülü Sineklik Fiyatları 

Sürgülü sineklik fiyatları müşterinin uygulayacağı alana göre değişmektedir. Çünkü fiyatlar her müşterinin uyguladığı alanın m2 cinsinden hesaplanmaktadır. Bu yöntem nedeniyle doğal olarak sineklik fiyatlarına ölçüler karar vermektedir. Aynı zamanda her sineklik modelinin aynı fonksiyonu bulunmamaktadır. Bu fonksiyonel özelliklere bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik oluşabilmektedir.

Özellikle sürgülü sinekliklerin fiyat rakamlarında değişikliğe çift ya da tek kanat sistemi de neden olmaktadır. Sürgülü sinekliklerin fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardan birisi ise sinekliğin üretildiği materyallerdir. Materyaller ne kadar kaliteliyse sinekliğin fiyatı da o kadar kalitelidir. Özellikle kasa kısmında ahşap, alüminyum ve plastik kullanılan sürgülü sineklik fiyatlarında farklılık söz konusudur.

69101491 748507978895593 4987456835516700407 n 736x414 1

Başlıklar

Sürgülü Sineklik Nedir?

Yaz mevsiminde evin havalanması için pencereyi açmak ya da balkonda kahve içmek kişilerin gününü daha ferah geçirmesini sağlamaktadır. Fakat balkon veya pencerelerden içeriye giren karasinekler gece boyunca vızıldayarak uyku kalitesini düşürmektedir. Evlere uygulanan sineklikler ise sineklerin ve diğer böceklerin içeriye girmesini engellemektedir. Sineklik modelleri arasında şık tasarımıyla ve kullanım kolaylık sunmasıyla dikkatleri üzerine çeken sürgülü sineklikler yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Peki sürgülü sineklik nedir? Sürgülü sineklikler; Fransız balkon kapılarına, pencerelere, bahçe kapılarına ve ev pencerelerine uygulanmaktadır. Tekerlekli yapılarıyla kullanım kolaylığı sunan sürgülü sineklikler tırnaklı, contalı ve menteşeli mekanizmaya sahiptir. Son derece dayanıklı yapısı ve tüllerinin kaliteli olması ise insanları kullanmaya teşvik etmektedir.

 

Sürgülü Sinekliklerin Teknik Özellikleri

Son dönemlerde popülerliği artan sürgülü sineklikler dükkanlarda, evlerde ve villalarda kullanılmaktadır. Dayanıklı mekanizması ve pek çok çeşidi bulunan sürgülü sinekliklerin teknik özellikleri merak konusu olmuştur. Sürgülü sinekliklerin teknik özellikleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Sürgülü sineklikler genellikle; paslanmaz çelik, metal, sert plastik ve alüminyum malzemelerden üretilmektedir.
  • Sürgülü sineklik tülleri; fiberglas veya polyester kumaştan üretilmektedir. Yanmaya ve yırtılmaya karşı oldukça dayanıklılardır.
  • Sürgülü sinekliğin ana materyali yüksek ısı eşliğinde üretilmektedir. Isı işlemi gören ana materyal farklı kalıplar kullanılarak katlama ve şekil verme işlemi uygulamaktadır.
  • Yaz aylarında sıklıkla kullanılan sürgülü sineklikler her mevsime uygun olarak üretilmiştir.
  • Sürgülü sineklikler sağdan sola ya da tam tersi hizaya göre açılmaktadır.

 

Leave a comment

Call Now Button