Blog

sürme cam balkon sistemleri

Sürme Cam Balkon 

Sürme cam balkon sistemleri şık tasarımıyla  estetik bir görüntü sağlamaktadır. Modern ve fonksiyonel sistem olan sürme cam balkonlar estetik görüntü sağlamasının yanı sıra pek çok işlevsel özelliği bulunmaktadır. Olumsuz hava koşullarına rağmen balkonda oturma keyfini size yaşatacak cam balkon kapatma sistemi her mevsime uygun olarak üretilmiştir. Ses ve ısı izolasyonu sağlayan sürme cam balkonlar sayesinde enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

Aynı zamanda güçlü ses yalıtımı sayesinde dışarıdaki güçlü ses karmaşasını dahi duymanız söz konusu değildir. Milimetrelik hassasiyetle çalışmaktadır.

Başlıklar

Sürme Cam Balkonu Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çağımızda kentleşme kapsamında büyük adımlar atılmaktadır. Kentleşmenin etkisiyle apartmanlar çok yüksek katlı olmaktadır. Yüksek katlı balkonlar çoğu kişinin gözünü korkuturken, çoğu kişi için bir sorun olmamaktadır. Özellikle yaz aylarında bunaltıcı sıcaktan dolayı kişiler balkonlarda kahve veya çay keyfi yaparak zaman geçirmektedir. Fakat kış aylarında açık balkonları kullanmak zordur. Kış aylarında balkonlarını kullanmak isteyen veya yağmurları etkilenmeden balkondan izlemek isteyen kişiler sürme cam balkon sistemi hizmetini almaktadır.

Apartmana şık bir görüntü sağlayan sürme cam balkonlar aynı zamanda kış aylarında alan açmaktadır. Fakat sürme cam balkon yaptırırken dikkat edilecek pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurların dikkat edilmemesi durumunda balkonun kapatma sistemleri risk oluşturabilmektedir. Peki sürme cam balkon yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

 • Sürme cam balkonlardan yararlanmak için ilk dikkat edeceğiniz şey uygun firma seçimidir. Apartmanların kat sayısı yükseldikçe ve balkon kapatma sistemleri çok talep gördükçe bu alanda firma sayısı da artmıştır. Bu nedenle deneyimli ve profesyonel ekiplerle çalışan güvenilir firmalar ile çalışmanız gerekmektedir.
 • Sürme cam balkon sistemlerinde bulunan rulmanların sayısına ve rulmanın paslanmaz yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Güvenli sürme cam balkonlarda iki altta iki üstte olacak şekilde rulman olmaktadır.
 • Kaliteli ürünlerden elde edilen sürme cam balkonlar daha güvenilirdir. Bu nedenle firmanın kaliteli materyaller kullanıp, kullanmadığını kontrol etmek gerekir.
 • Yaptıracağınız sürme cam balkonun sistemindeki camların kalınlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Balkonun yüksekliğine uyumlu olan cam kalınlığı seçilmelidir. Örneğin 240 santimetre yüksekliğe sahip olan balkon sistemlerinde 8 mm cam kalınlığı kullanılmalıdır.
 • Çoğu kalitesiz sürme cam balkonlar kısa bir süre kullanıldıktan sonra açılmada zorlanmalar yaşatmaktadır. Bu nedenle kullanım kolaylığı yüksek seviyede olan ve uzun ömürlü sürme balkon çeşitlerini tercih ediniz.
 • Balkonların kapatılması durumunda yapılan sürme cam sistemler yağmurdan etkilenmektedir. Bu nedenle dış etkenlere karşı dirençli ve paslanmaz yapıda olan cam balkon sistemini tercih ediniz.
 • Alüminyum yapıda olan sürme camların kalitesi oldukça önemlidir.
 • Şiddetli yağmura karşı sızdırma yapmaması için kullanılan materyaller.
 • Güvenilir kilit sisteminin olup olmadığı önemlidir. Bu kilit sistemleri hırsızlara kaşı oldukça dayanıklı olmaktadır.
 • Balkonun genişliğine uygun ve abes durmayacak cam ve çerçeveye uygun ölçüler alınmalıdır.

Sürme Cam Balkonun Avantajları

Sürme cam balkon sistemleri uygulandığı vakit mekana pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen kişi sayısı ise oldukça fazladır. Peki sürme cam balkonun avantajları nelerdir? Sunduğu avantajlar şu şekildedir;

 • Dayanıklı yapıları sayesinde uzun ömürlü olmaktadır. Sürme cam balkonlar iki adet rulman ve iki adet tekerlek mekanizması sayesinde kolayca açılıp kapanmaktadır. Üretiminde ise kaliteli materyaller kullanılmaktadır. Bu materyallerin paslanmaz özelliği ve kırılmaz özelliği sayesinde uzun yıllarca sürme cam balkon sistemini kullanabilirsiniz.
 • Dar balkonlarda ekstra avantaj sağlayan sürme balkon sistemleri, sürünerek sağa ve sola hareket ederler. Balkonun iç kısmına açılmayan ve hiç yer kaplamayan bu sistem alan tasarrufu sağlamaktadır.
 • Isı yalıtımı sağlayarak evinizin içerisini daha sıcak bir hale getirir. Dışarıdan gelen soğuk havanın içeriye girmesini engelleyen sürme balkon sistemleri izolasyon etkisi sağlar.
 • Sürme  balkon sistemleri her bütçeye uygun olabilmektedir. Uygun fiyatlı olması ise müşterilerin dikkatini çekmektedir.
 • Modern tasarımıyla hem apartmanın dış cephesine, hem de balkonun iç kısmına hoş bit görüntü sağlamaktadır.

 

surme cam balkon sistemleri 1

Sürme Cam Balkon Güvenilir Midir?

Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde balkonda keyif yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan sürme cam balkon kapatma sistemleri sadece ev balkonlarına değil büro, kafe ve ofis gibi yüksek katlı mekanlara da uygulanmaktadır.  Balkon kapatma sisteminden yararlanmak isteyen müşteriler ise sıklıkla sürme cam balkonlar güvenilir midir sorusunu sormaktadır.

Firmanın profesyonel olması ve deneyimli kişiler tarafından montajı yapılan sürme cam balkon sistemleri tehlike arz etmemektedir. Güvenli ve sağlıklı hizmet sunan sürme cam balkonlar temperli cam yapısına sahiptir. Bu sayede camın kırılması halinde küçük parçalar oluşturarak etrafındaki kişilere zarar vermemektedir. Her cam balkon sisteminde bulunan merkezi kilit sistemleri sürme balkon sistemlerinde de mevcuttur. Kilit sistemleri sayesinde hırsızların içeriye girmesi önlenmektedir. Şiddetli rüzgar ve yağmurlara karşı oldukça dirençli olan bu cam balkon sistemleri doğru şekilde kullanılması ve doğru şekilde montajı yapılması halinde hiç bir tehlike oluşturmamaktadır.

Cam balkon kapatma modelleri ve fiyatları için tıklayın. https://otuz5.net/cam-balkon-kapatma-modelleri

Leave a comment

Call Now Button